Logo

Okolí

Zde naleznete veškeré informace o obci, ve které se nachází naše chaty i další zajímavosti v jeho okolí. Dále je tu seznam našich partnerů, u kterých najdete další užitečné informace o Třeboňsku a Jindřichohradecku.

Zajímavosti, které můžete prozkoumat

Třeboňsko je oblíbeným místem pro trávení aktivní dovolené. Malebná krajina Třeboňska se spoustou kulturních památek, přírodních krás, unikátní sítí rybníků, historickým městem Třeboň a zachovalou vesnickou architekturou patří mezi nejkrásnější oblasti jižních Čech. To vše je propojeno sítí “naučných” cyklostezek, které vás provedou malebnou krajinou.

Zde naleznete informace o tom kde se nachází obec Jemčina

Jemčina je malá vesnice ležící v CHKO Třeboňsko, v kraji rozlehlých lesů, v krajině ticha, kam už nedoléhá lidský shon a hluk civilizace. Nachází se na půli cesty mezi Třeboní a Jindřichovým Hradcem

Ve vsi se nachází lovecký zámek Jemčina, ke kterému přiléhá velká obora proslulá parfosními hony (štvanicemi) na jeleny a daňky, které zde pořádal Jan Rudolf Černín.

Zámecký park Jemčina je pak jednou z nejvýznamnějších dendrologických lokalit Třeboňska. V parku a okolí najdete několik památných stromů a Jemčinskou lipovou alej a veledub, které nemají svým stářím a vzrůstem na Třeboňsku obdoby.

Co stojí za to navštívit v blízkém okolí

Jemčinu protíná hned několik populárních cyklostezek ať již jsou to trasy za stromy, stezka Emy Destinnové, kolem třeboňských rybníkům nebo za koupáním.

Severně od Jemčiny necelé 4 km ve směru na Kardašovu Řečici je v lesích zajímavý turistický cíl - Lannův kříž.

Oblíbeným turistickým cílem cykloturistů na severu Třeboňska je Evženovo údolí s rybníkem Vydýmač, kamennou kaplí a restaurací Pecák.

Weby s tipy na výlety a ostatními zajímavostmi Třeboňska